Problémy s holkama

Jak se stát mužem kterého chce každá.

Zdeněk Pohlreich – alfa samec #2

Sdílej

Každý, kdo kdy viděl pořad Ano šéfe, si určitě vybaví následující obrázek: odporná hospoda, mračící se servírky, líní kuchaři, arogantní provozní, hnusné jídlo. A mezi nimi jako rytíř v lesknoucí se zbroji hrdina každého dílu: alfa samec Zdeněk Pohlreich, který všem řekne co a jak, od nikoho si nenechá nic nakecat, oplývá vtipem a nadsázkou a hlavně je ve svojí nonšalanci naprosto přirozený.

“Ten plešatej tlusťoch?” můžete namítnout. “Takhle přece alfa samec nevypadá,” jako bych vás slyšel říkat. U pravého alfa samce není vzhled nikdy jeho nejsilnější zbraň. Pouze na vzhled sice lze sbalit holku, ale udržet si ji je záležitostí vlastností jiných. Co je tedy na Zdeňku Pohlreichovi tak alfa?

Odbornost

Největší zbraní Zdeňka Pohlreicha je jeho neoddiskutovatelná jistota v tom co dělá. V devadesáti devíti procentech případů ví naprosto přesně jak uvařit správně jakékoliv jídlo, jeho historii, proč se má vařit tak nebo tak. Když neví, je ochoten to přiznat a přiučit se (což jsem ovšem viděl snad jen jednou a při kostění nějaké cizokrajné ryby). Jde vidět že svoji prací žije a baví ho to. Alfa samec žije svým posláním, je si jistý v kramflecích, ale zároveň se rád učí věcem ve kterých má mezery (aby byl ještě lepší). Tím si získává u všech obrovský respekt.

Přísnost

Zdeněk Pohlreich je asertivní. Je schopen přijmout argument, ale pokud se ho někdo snaží oblbnout slovy “když ono to nejde” nebo “takhle to tady ale nefunguje”, okamžitě ho umlčí. Pohlreich prostě nemá čas zabývat se blbostmi a s línými lidmi nemá žádné slitování. Alfa samec ví, že jeho čas má cenu zlata a neplýtvá jím na malichernosti.

Sociální inteligence

Na obrazovce jsem snad neviděl nikoho, kdo by dokázal jednat s rozčilenými a vystresovanými lidmi tak jako on. Když na něj někdo začne křičet, Zdeněk Pohlreich ztiší tón a důrazně té osobě řekne, aby na něj nezvyšovala hlas. Pokud si křikloun nedá říct (což se stává málokdy), Pohlreich ho vykáže ven z místnosti. Když má někdo opravdový problém, Pohlreich si s ním sedne a je většinou schopen pomoci. K alfa samcům si lidé často chodí pro radu, jelikož jim díky jejich autoritě bezmezně věří.

Upřímnost

Zdeňku Pohlreichovi je jedno, jestli jste měli včera pohřeb svojí babičky nebo se vám ráno zatoulal pes. Pokud vaše jídlo nechutná tak jak má, nemá žádný problém vám to říct. Jeho upřímnost je nemilosrdná a smrtící. A nezajímá ho, pokud s tím má někdo problém. Zároveň však dovede pochválit, když vidí snahu a talent. Alfa samec se nikdy nebojí podívat pravdě do očí a jsou mu volné všechny politicky korektní kecy.

Vtip

Zdeněk Pohlreich je hláškař. Je otázkou, nakolik je to spontánní a nakolik si to připravuje před každým dílem, ale to je celkem jedno. Důležité je, že dovede vykouzlit úsměv na rtech, žertuje s fanoušky, s personálem a pokud zrovna neřeší kulinářské problémy, šíří dobrou náladu. Je bodrý a lidé to od něj akceptují, protože ho respektují. Alfa samec je vyhledávaným společníkem, který má na všechno připravenou vtipnou odpověď.

 Učte se od Zdeňka Pohlreicha

Největší síla Zdeňka Pohlreicha lpí v jeho autoritě. Lidé k němu vzhlíží, protože perfektně rozumí tomu, co dělá a je tu pro to, aby jim pomohl. Tohle je motivace pro všechny co aspirují na to být alfa samec, aby na sobě začali pracovat po profesní stránce. Najděte si kariéru, ve které se můžete a chcete stát tím nejlepším. Lidé k vám poté budou vzhlížet.

Nezoufejte pokud chcete být alfa, ale jste spíš introvertní typ. Zdeněk Pohlreich je jeden typ alfa samce z milionu dalších typů. Důležité je si být jistý sám sebou, chovat se tak jak se chcete chovat a pro nikoho se neohýbat.

Foto: „Zdeněk Pohlreich 2014“ od David SedleckýVlastní dílo. Licencováno pod CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons.

alfa samecano šéfeodbornostvtipzdeněk pohlreich

Neo • 22.9.2015


Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Your email address will not be published / Required fields are marked *