Problémy s holkama

Jak se stát mužem kterého chce každá.

Feminismus a práce

Sdílej

Pokud jste se někdy bavili s feministkou na téma pracovní trh v ČR, určitě jste slyšeli, že ženy vydělávají za stejnou práci méně než muži, že ženy jsou na pracovištích diskriminovány a že máme málo ženských političek atd. Tímto článkem bych chtěl poukázat na evidentní věci, které není populární říkat nahlas, ale které dokazují, proč jsou některé tyto věci tak jak jsou a proč to není chyba mužů.

Feministkám se nelíbí, že ženy vydělávají méně

Feministky se ohánějí tím, že muži vydělávají více a že by to tak být nemělo. Muži si opravdu vydělají v průměru více peněz než ženy, protože jich je většina v technických zaměstnáních, kde jsou platy vyšší než ve zdravotnictví, pečovatelství a vzdělávání, což jsou obory, které opanují ženy. Feministkám se to nelíbí. Tvrdí, že je to vina toho, že jsou ženy odmítány už při čtení životopisů jen kvůli tomu, že z jejich příjmení jde poznat, že jsou ženy. Pravdou ovšem zůstává, že ženy většinou dávají přednost jiným oborům než strojírenství, stavebnictví, nebo IT. Podívejte se na procentuální účast žen na různých oborech na vysokých školách (zdroj ČSÚ):

csu_zeny_a_prace

Ženy prostě o dané obory nestojí tolik jako o jiné. Proto je jich v těchto odvětvích méně a proto vydělávají méně než muži. V naší krásné malé svobodné zemi není nikomu bráněno, aby studoval programování když je žena, nebo sociální péče když je muž.

Feministky nechtějí být rovnocenné, chtějí být rovnocennější

Ve vedení firmy je podstatně méně žen než mužů. Feministky to přisuzují diskriminaci a nelíbí se jim to. Německo nyní prosadilo zákon, který zaručí, že od roku 2016 bude v každé firmě alespoň 30% žen na manažerských postech. To je samozřejmě naprostý nesmysl, který nemůže fungovat. Přijmout někoho jen na základě jeho pohlaví a dát mu přednost před někým, kdo je možná více kvalifikovaný na danou pozici má být znakem rovnoprávnosti?

Feministky by chtěly stejné peníze za méně práce

Feministky se dále nechávají slyšet, že muži berou na stejné pracovní pozici více peněz. Dalo by se polemizovat o pravdivosti takovýchto obvinění, ale pokud by tomu tak opravdu bylo (možná by feministky mohly přihodit i nějakou tu statistiku), napadá mě jedno vysvětlení. Podle Českého statistického úřadu mají muži více přesčasových hodin než ženy. To znamená že se to zákonitě může odrazit na jejich osobním ohodnocení.

Feministkám se nelíbí, že se musí starat o děti

Feministkám se nelíbí, že si musí vybrat mezi úspěšnou kariérou a dobře fungující rodinou. Připadne jim nemístné, že jsou to ženy, na které většinou připadá úloha starání se o dítě. Jelikož ale máme v České Republice rovnoprávnost, může si teď mateřskou dovolenou vzít i otec dítěte! Takže všem feministkám a kariéristkám doporučuji, aby si našly muže, který místo kácení stromů nebo vymýšlení nových nanotechnologií rád tráví čas měněním plínek nebo vařením dětské kašičky. A z celého srdce tomuto pokrokovému páru přeji, ať jsou spolu moc šťastní.

Fakty proti nářku feministek

Berte to tak jak to je: ženy jsou spíše pečovatelky, muži tahači těžkých břemen. Feminismus říká, že to tak není. Obrňte se fakty a statistikami, které tuto tezi podporují a pomozte tak vymýtit polopravdy a lži o diskriminaci a o tom, že “máme před sebou ještě dlouhou cestu k rovnoprávnosti”. Práva jsou jedna věc, zoufání si o tom, že bych něco nějak chtěl, ale nechci pro to nic dělat, je věc druhá.

feminismusfeministkymužioboryprácepracovní trhženy

Neo • 5.10.2015


Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Your email address will not be published / Required fields are marked *