Problémy s holkama

Jak se stát mužem kterého chce každá.

Závislost – největší nepřítel muže

Sdílej

Znám spoustu mužů ve svém okolí, kteří jsou doslova prošpikovaní závislostmi.  Někteří z nich pijí alkohol každý den a nepamatují si polovinu konverzací. Někteří se nemohou dočkat dalšího potáhnutí z cigarety. Někteří z nich s oblibou říkají že “bez kafe ten den prostě nezačnou”. Jiní si zase nedovedou představit večer bez chipsů a koly.  Seberte jim nějakou z těchto věcí a promění se v uřvaná neurotická děcka.

Pokud se chcete stát alfa samcem, musíte se nejdříve zbavit svých špatných závislostí. Jedině muž, který má sám sebe plně pod kontrolou, může mít pod kontrolou vesmír, ženy i své nepřátele. Závislost vám v sebekontrole brání.

Autor tohoto blogu prošel závislostí na cigaretách, nezdravém jídle a alkoholu. V současnosti nekouří, nepije a jí zdravě. A bedlivě monitoruje, jestli se náhodou nestává závislý na něčem dalším, aby to mohl okamžitě omezit. Ví totiž, že závislost nikdy nespí.

Proč je závislost špatná?

Když jste závislý, jste slabý. Nekontrolujete plně svoje činy, protože se nedokážete ovládat. Zkrátka nemáte svůj život pod kontrolou. A mělo by vás to štvát. Mělo by vás rozčilovat že jste roztěkaný, jelikož jste si prostě MUSEL dát to páté kafe. Mělo by vás kopat do hlavy že jste se ztrapnil před kolegy na firemním večírku, jelikož jste si MUSEL dát o pět panáků víc než je váš limit a následně poblil taneční parket. Mělo by vás užírat že přibíráte na váze, jelikož místo salátu a kuřecího masa si v hospodě vždy vyberete tu nejmastnější a nejknedlíkovitější možnost z celého menu.

Většina závislostí produkuje ve vašem mozku chemickou látku dopamin, který vnímáte jako příjemný pocit, jímž vás vaše tělo odměňuje. Zde se ale nachází kámen úrazu. Čím více dopaminu váš mozek produkuje, tím více se k němu stáváte otupělejší. Z toho důvodu alkoholici potřebují čím dál větší dávku, aby se opili. Z toho důvodu už vás teď porno nebaví tolik jako vás bavilo, když jste ho viděli poprvé. Ze stejného důvodu vám ten dvacátý čtvereček čokolády nechutná tak jako ten první. Závislost zkrátka za pomoci dopaminu otupuje mozek.

Jak poznám že jsem závislý?

V momentě, kdy si bez něčeho nedokážete představit život, jste na tom závislý. V momentě kdy řeknete “s tímhle mohu přestat kdykoliv”, demonstrativně přestanete a druhý den se k tomu jenom tak mimoděk vrátíte, jste pravděpodobně závislý. Není ostuda být na něčem špatném závislým, je ostuda to omlouvat v momentě kdy vám to negativně ovlivňuje život.

Na čem všem mohu být závislý?

Závislostí je nespočet. Většinou se doslechnete nebo dočtete o závislosti na cigaretách nebo drogách. Velmi nebezpečné jsou ale také závislosti, kterým mainstreamová média a vůbec společnost jako taková nevěnuje moc pozornosti, jmenovitě:

  • Závislost na alkoholu – pít příležitostně a abyste se dostali do nálady je v pořádku. Neustále překračovat míru, vyhledávat nové a nové příležitosti k tomu něco zapít a nepamatovat si věci skrze nadbytek alkoholu, to už v pořádku není.

závislost na alkoholu - muž v mikině s kapucí sedící venku na zemi a pijící pivo

  • Závislost na kávě – proč si čas od času nevychutnat šálek dobré kávy, ale mít to jako podmínku pro začátek dne? Jinak budete rozespalí a na všechny protivní? Zkuste to přehodnotit.

Závislost na kávě - horká káva nalévaná do šálku

  • Závislost na pornu – neuvěřitelně podceňovaná závislost rozšířená hlavně mezi mladými muži. Každé vyvrcholení u prsatých obrázků na displeji vybudí váš mozek k uvolnění obrovského množství dopaminu. Tyto chemické koktejly mění vaši mozkovou strukturu a pomalu ale jistě nabourávají váš sexuální život.

závislost na pornu - žena ve spodním prádle roztažená na posteli

  • Závislost na nezdravém jídle – pokud jíte každý večer chipsy a zapíjíte to kolou, váš mozek si na takové množství soli a cukru rychle a rád zvykne. Obyčejné jídlo vám poté bude připadat mdlé a nevýrazné.

Závislost na nezdravém jídle - hamburger, kola a chipsy na televizním stolku

  • Závislost na videohrách – víte že mít skill v nějaké videohře není cool? Pokud hrajete každý den a nevyděláváte si tím peníze, tak vás za to ženy obdivovat nebudou a muži vás budou mít za losera. Rekreační hraní jako nástroj ke společenské interakci je OK, X hodin hraní denně a budování si skillu v propocených trenkách OK není.

Závislost na videohrách - silueta muže před zrnící obrazovkou

Nikdy se nevzdávejte

Určitě nyní máte o čem přemýšlet. Na čem všem jste závislí? Pravidlo, kterým byste se měli řídit zní: nikdy se nesmiřte s tím, že jste na něčem závislí. Bojujte. Pokud vás závislost dostane na kolena, postavte se zpátky na nohy a zakruťte jí bradavkami tak, že začne zpívat jako sbor Luboše Soprána.

Hodně štěstí.

alkoholcigaretydrogykouřenímobilnezdravé jídloPC hrypočítačové hryzávislostženy

Neo • 31.10.2018


Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Your email address will not be published / Required fields are marked *