Problémy s holkama

Jak se stát mužem kterého chce každá.

Zlatan Ibrahimovič – alfa samec #4

Sdílej

Pokud by se mezi fanoušky vedl průzkum o tom, kdo je největším alfa samcem fotbalu, s největší pravděpodobností by to vyhrál tento švédský fotbalový bůh. Zlatan je fenomén, který do fotbalu vnáší přesný opak toho, co většina hráčů. Dává krásné góly, neválí se, nefňuká a v rozhovorech okouzluje svým šarmem a bezprostředností.

Zlatan si věří za každých okolností

Zlatan si věří. Věří si i v momentech, kdy by si jiní nevěřili. Například i když ho na začátku jeho kariéry nechával trenér Ajaxu Amsterdam povětšinou sedět na lavičce. Zlatan věděl, že se v tom krátkém čase, který mu pro hru byl dán, musí předvést. Sebral tedy koule do hrsti a rozhodl se vstřelit nejhezčí gól v historii fotbalu, který zároveň nastartoval jeho hvězdnou kariéru:

Vždy věděl že je dobrý a že jednou bude nejlepší a podle toho se taky nebál hrát.

Konec kariéry? Až se bude Zlatanovi chtít

Po dlouhé, plodné kariéře v Evropě plné krásných sportovních momentů a výher mnoha pohárů a individuálních cen se Zlatan rozhodl zakončit svoji fotbalovou pouť ve Spojených státech. Zde si mnoho fotbalistů jde na závěr své kariéry spíše odpočinout. Zlatan, kterého už Manchester United nechtěl ani zadarmo, neměl být v tomto ohledu žádnou výjimkou. Ibrakadabra se však rozhodl, že Američanům něco ukáže. Ve svém prvním zápase v USA se na hřiště dostal sice až v sedmdesáté minutě, stadionu v Los Angeles ovšem předvedl něco nezapomenutelného. Neuvěřitelný první gól a poté další, kterým dokonal obrat zápasu ho katapultoval do statusu Legendy. Posuďte sami:

Zlatan o sobě mluví jako o Zlatanovi

Asi největší ukázkou jeho sebedůvěry je fakt, že sám o sobě mluví ve třetí osobě. Neříká “já rád hraju fotbal,” říká “Zlatan rád hraje fotbal”. Když se ho zeptáte kdo je nejlepší fotbalista, se kterým kdy měl tu možnost hrát, bez rozmýšlení řekne “Zlatan”. Dává to smysl? Ne. Je to sebevědomé, drzé a šaramantní? Ano.

Zlatan nesimuluje a nestěžuje si

Zlatan většinou spíše fauluje než by byl faulován. Když už je ale faulován, tak vstane a z přímého kopu většinou střelí krásný gól. Na urážky protihráčů reaguje po svém. Místo toho aby si stěžoval rozhodčímu, oplácí stejnou měrou. Když se mu jednou Joey Barton posmíval za jeho velký nos, Ibra to přijal s úsměvem a posunky Joeymu ukázal “lepší mít velký nos, než malé péro”:

Tento Švéďák se totiž v mládí, které prožil v drsném Malmö, naučil že ránu je třeba oplatit, ne začít brečet a stěžovat si.

Učte se od Zlatana Ibrahimoviče

Lekce, kterou byste si měli z životu tohoto geniálního Švéda vzít, zní: věřte si a přestaňte fňukat. Když v sebe budete věřit a zároveň na sobě pracovat, můžete dokázat výjimečné a velké věci. Když vás někdo bude chtít urazit nebo vám ublížit (a při cestě na vrchol se někdo takový stoprocentně najde), nefňukejte, berte to s klidem a pokračujte ve své cestě. Chovejte se jako chlap a to nejenom když hrajete fotbal!

Neo • 7.11.2018


Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Your email address will not be published / Required fields are marked *