Problémy s holkama

Jak se stát mužem kterého chce každá.

Top 10 filmů pro alfa samce

Sdílej

Chudák začínající alfa, který by se chtěl přiučit z dnešních filmů. Díky feminizaci Hollywoodu a politické korektnosti ubývá drsňáků a správných chlapů v hlavních rolích. Českým kinům zase vévodí trapné komedie plné ňoumů, ze kterých je inteligentnímu člověku spíše smutno než veselo.

Připravil jsem tedy pro vás tento nabušený seznam, který vám napumpuje testosteron do žil a inspiruje vás být člověkem, v jehož okolí se ženy samy budou ohýbat do tvaru písmene L.

Pozor, článek může obsahovat spoilery.

10. Konkurenti (Glengarry Glen Ross) (1992)

Pacino, Lemmon, Harris, Spacey, Baldwin. Plejáda alfa herců na jednom plátně. Vyobrazeni jako největší alfa samci jsou tu především Al Pacino a Alec Baldwin. Z filmu můžete vidět kontrast mezi lůzry a vítězi. Alan Arkin zoufá, je nerozhodný a měl by ve vás vzbuzovat spíše opovržení než lítost.  Al Pacino jede podle svého plánu a obalamutí svým šarmem kohokoliv. Prezentační schopnosti Aleca Baldwina by zase samy o sobě dokázaly prodat feministce holící strojek.

9. Casino Royale (2006)

To, jak se v tomto filmu chová Daniel Craig k ženám, je manuál každého šaramantního muže. Bond je věrný své misi a svému poslání, ženy má až na druhém místě. Vybírá si vždy jen ty nejhezčí (resp. ony si vybírají jeho), jsou pro něj zdrojem pobavení, nebere je moc vážně, nebojí se však ve výjimečných případech dát najevo i city (scéna s Evou Green ve sprše). To, že je Bond skvělý případ alfy, jsem už na blogu jednou rozebíral a Daniel Craig to v tomto filmu potvrzuje.

8. Training Day (2001)

Mimo skvělé herecké výkony obou hlavních protagonistů je fascinující vidět postupnou přeměnu beta samce Ethana Hawka v totálního alfu, kterému postupně těžknou koule tak, až je má na konci totálně ze železa. Hodně mužů ve svém životě pochopí, že aby se nestali obětí systému / žen / jiných alfa samců, je nutné si občas ušpinit ruce. Naivita, ideály a pacifismus jsou dobré až do chvíle, kdy vám život vloží pistoli do pusy a natáhne kohoutek.

7. Roger Dodger (2002)

Tento film vám ukáže běžný den v životě sukničkáře, nebo chcete-li PUA (Pick-up Artist = mistr balení), jehož přístup je sice správný, ale v životě se mu moc nedaří. Tohle je ukázka toho, co se děje, když znáte triky a základní principy na sbalení žen, ale nemáte v životě žádný směr a nekultivujete svůj životní styl. Věnujte pozornost hlavně úvodní scéně, kdy Roger a jeho známí sedí kolem stolu. Zatímco jeden z mužů se na sebe snaží strhnout pozornost svou snahou být za každou cenu vtipný a vyslouží si posměch žen, po Rogerově odvážné a kontroverzní myšlence se všem ženám zajiskří v očích.

6. Štěstí na dosah (The Pursuit of Happyness) (2006)

Tento film je povinností pro všechny, kteří se rozhodli na sobě pracovat i na vzdory osudu. Will Smith mohl v půlce filmu rozhodit ruce , říct “se tady na to můžu vysrat” a jít si do sámošky koupit lahváče, deset deka vlašáku a rohlík, ale on se rozhodl to nevzdat. Jeho dialog se synem pod basketbalovým košem patří k největším pravdám života. Chlapi nepláčou, ale u tohoto filmu ode mě dostáváte jednu bonusovou slzu.

5. Nelitostný souboj (Heat) (1995)

Alfa samectví nezná koncept dobra a zla. Hitler, Stalin a Stephen Hawking byli alfa, budete se s tím muset smířit. Vyberte si v tomto filmu, jestli více fandíte poldovi Al Pacinovi nebo zločinci Robertu De Nirovi, ale učte se od obou. Pacino je více extrovertní, vtipný a trochu ulítlý alfa samec, De Niro je zase naopak alfa samcem klidným, vážným a chladnokrevným. Důležité je, že oba si jdou v životě za svým cílem a ač neradi, tak nemohou nechat toho druhého, aby jim stál v cestě.

4. Whiplash (2014)

Film o hudbě, ve kterém se naučíte J. K. Simmonse v roli učitele hudebky nenávidět a milovat zároveň. Simmons má jako učitel naprostý respekt a je mu jedno, že si k němu hodně jeho studentů vypěstovalo nenávist. Jeho cílem jsou správně zahrané notové party a tvrdě si za tímto cílem jde. Jako bonus také uvidíte vyjukaného Milese Tellera, který na sobě v průběhu celého filmu tvrdě dře a na konci je Simmonsovi rovnocenným soupeřem.

3. Konec starých časů (1989)

Josef Abrhám díky svému šarmu dostal vícero alfa rolí (např. ve Vrchní prchni), tahle je však naprostý top. Abrhám zde vyobrazuje trochu potrhlého, okouzlujícího, ješitného a cholerického alfa samce. Muži ho nenávidí i respektují, ženy s ním chtějí do postele. Děti chtějí být jako on. Abrhám má v tomto filmu na všechno rychlou a vtipnou odpověď a dokáže si poradit v jakékoliv situaci.

2. Americký gangster (American Gangster) (2007)

Denzel Washington na straně zločinu, Russell Crowe na straně zákona. Denzel tu ukazuje, jak se vyplácí přemýšlet jinak než většina lidí a nebát se jít za svým snem i když to ostatním může připadat šílené, protože “takhle se to prostě nedělá”. To stejné zde platí i o Crowovi, který je snad jediným neúplatným poldou v New Yorku. Dále je ve filmu vidět jak se má chovat hlava rodiny. Denzel usměrňuje své synovce, kteří chtějí dělat zločinecké řemeslo hloupě a bezmyšlenkovitě a také udělá mamince na zakázku repliku jejího starého pokoje, protože je vděčný za to že ho vychovala.

1. Klub rváčů (Fight Club) (1999)

Jednoznačný vítěz celé této desítky. Postava Brada Pitta jako totálně anarchistického alfy a Edwarda Nortona jako totálně konformistického bety. Oba jsou metaforami na vnitřní souboj kouletrhačství proti přizdisráčství, kteří v sobě my – zástupci mužského rodu – vedeme odjakživa. Film poukazuje na to, že dnešní generace mužů byla vychována ženami a ztratila kontakt s animalitou, surovostí a testosteronovým odérem, který z nás dělá muže a o kterých nám celý život bylo tvrzeno, že jsou to toxické a v dnešním světě zbytečné věci.

Ne.

Kluk v tlustých brýlích v pyžamu a s horkým hrnkem kakaa.

Nejsou.

Vojáci pochodující s transparentem a v jehlových podpatcích.

Přeji příjemný filmový večer!

alfaalfa sameccooldrsňákfilm

Neo • 8.11.2018


Předchozí článek

Další článek

Napsat komentář

Your email address will not be published / Required fields are marked *